Szukaj Pokaż menu

Najdziksze newsy tygodnia – Lekarka dostała negatywny komentarz na Znanym Lekarzu, pozwała portal i wygrała

51 767  
219   125  
W dzisiejszym odcinku: Hitler w pociągu, skanowanie księdza i zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie.

Pato-lokator, który jest ścigany listem gończym – ta pasta internetowa zrobi ci dzień

57 111  
713   87  
Przed wami porywająca historia zmagań z pato-lokatorami, którzy nie płacili za czynsz i trudno było pozbyć się ich z mieszkania... do czasu. Autorem tekstu jest jeden z członków grupy madka polka patolka na Facebooku.

Zatrzymane w kadrze – Jak prawidłowo wykonać fotkę dla ukochanego

52 848  
443   73  
Witajcie w piątkowej odsłonie „Zatrzymanych...”. Dziś zobaczycie pewną tancerkę i jej ulubionego węża, dowiecie się, jak prawidłowo wykonać fotkę dla ukochanego oraz kogo prosił o autograf sam Frank Sinatra.

#1. Szwedzki stół w klasie biznesowej na pokładzie samolotu norweskiej linii lotniczej Scandinavian Airlines, 1975 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Prostytutka i dwóch jej klientów zabitych przez sycylijską mafię, Palermo, 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Ten rzadki przypadek, gdy Sinatra nie daje, ale bierze autograf. W końcu przed nim znajduje się sam Lou Gehrig, 1939 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Henry Louis Gehrig, znany także jako „The Iron Horse”, był amerykańskim baseballistą, którego uważa się za najlepszego pierwszobazowego wszech czasów. Urodzony w Nowym Jorku, był związany z drużyną New York Yankees, gdzie ustanowił wiele rekordów, w tym rekord w zdobyciu 23 grand slamów (home run, podczas którego wszystkie trzy bazy są zajęte w momencie uderzenia).
Przez 15 lat swojej kariery (1925-1939) zagrał w 2130 kolejnych meczach, co było rekordem do 1998 roku, gdy został pobity przez Cala Ripkena Jr. Jego kariera została przerwana przez objawy choroby neurologicznej, stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), na którą sportowiec ostatecznie zmarł dwa lata po postawieniu diagnozy. Od tego czasu choroba ta jest często określana jako choroba Lou Gehriga, a sam Gehrig uznawany jest za ikonę baseballu.


#4. Burleskowa tancerka Zorita ze swoim ulubionym wężem, 1939 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Sudański personel wojskowy dokonuje aresztowania organizatora zamachu stanu, Haszima al-Aty, 1971 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Zamach stanu w Sudanie w 1971 roku był podjętą przez komunistów pod przywództwem majora Haszima al-Aty, nieudaną próbą obalenia rządu prezydenta Dżafara Muhammada an-Numajriego. Miał on istotny wpływ na politykę zagraniczną i wewnętrzną kraju, ponieważ po zamachu liczni członkowie Sudańskiej Partii Komunistycznej zostali rozstrzelani, a kilka związków zawodowych związanych z lewicą zostało rozwiązanych. An-Numajri wydalił doradców wschodnioniemieckich ds. bezpieczeństwa, potępił również Związek Radziecki i jego sojuszników za poparcie zamachu stanu.

#6. Japońscy żołnierze używają schwytanych Hindusów jako celów do ćwiczenia celności strzelania, 1942 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Kserokopie brazylijskich paszportów przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una i jego nieżyjącego już ojca Kim Dzong Ila. Na podstawie tych dokumentów ubiegali się o wizy do krajów zachodnich w latach 90. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

Według brazylijskiego źródła, które chciało pozostać anonimowe, oba paszporty były legalnymi dokumentami, gdyż zostały wysłane jako blankiety do wystawienia przez konsulaty.
Dwa brazylijskie paszporty ze zdjęciami Kimów na nazwiska Josef Pwag i Ijong Tchoi zostały użyte do ubiegania się o wizy w co najmniej dwóch krajach zachodnich. Nie jest jednak jasne, czy wizy zostały wydane. Źródła w siłach bezpieczeństwa potwierdziły również, że paszporty mogły być używane podczas podróży do Brazylii, Japonii i Hongkongu.
Oba paszporty z 10-letnią datą ważności mają stempel z napisem „Ambasada Brazylii w Pradze” z datą wystawienia 26 lutego 1996 roku. Technologia rozpoznawania twarzy potwierdziła, że zdjęcia przedstawiają Kim Dzong Una i jego ojca.
Paszport ze zdjęciem Dzong Una został wystawiony na nazwisko Josef Pwag z datą urodzenia 1 lutego 1983 r.
Tak mało wiadomo o Dzong Unie, że kwestionowana jest nawet data jego urodzenia. W momencie wydania brazylijskiego paszportu miałby od 12 do 14 lat.
Wiadomo, że Dzong Un kształcił się w międzynarodowej szkole w Bernie w Szwajcarii, gdzie udawał syna szofera ambasady.
Paszport Dzong Ila został wydany na nazwisko Ijong Tchoi z datą urodzenia 4 kwietnia 1940 r. Dzong Il zmarł w 2011 r. Jego prawdziwa data urodzenia to 1941 r.
Oba paszporty wymieniają miejsca urodzenia posiadaczy jako Sao Paulo w Brazylii.

#8. Po raz pierwszy Brytyjczycy użyli broni chemicznej w walce 25 września 1915 roku podczas bitwy pod Loos, ale ta próba obróciła się przeciwko nim.

Kliknij i zobacz więcej!

Skuteczne użycie chloru wymagało sprzyjającego wiatru w stronę przeciwnika, jednak tego dnia wiatr był zmienny – gaz był przenoszony na niewielką odległość i pozostawał między pozycjami przeciwników, a miejscami był przenoszony z powrotem na pozycje brytyjskie.


#9. Supermodelka Janice Dickinson pozuje z gepardem, 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Ted Bundy opuszcza gmach sądu hrabstwa Leon w 1979 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Theodore Robert Bundy był amerykańskim seryjnym mordercą, który jest uznawany za jednego z najkrwawszych w historii Stanów Zjednoczonych. W latach 1974-1978 zamordował wiele młodych kobiet (potwierdzono 30, zidentyfikowano 20 z nich), często wykorzystując seksualnie swoje ofiary, a także dopuszczając się nekrofilii. Morderstwa te zwykle były popełniane przy użyciu tępego narzędzia lub przez uduszenie.

Bundy usilnie wypierał się popełnienia tych zbrodni, jednak po ponad dekadzie przyznał się do 30 zabójstw dokonanych na terenie 6 stanów USA. Pomimo wyroku skazującego i kary śmierci wykonanej na krześle elektrycznym, liczba potencjalnych ofiar Bundy'ego pozostaje nieznana. Bundy dwukrotnie uciekał z budynków wymiaru sprawiedliwości, co dodatkowo umocniło jego reputację jako jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii USA.


#11. Ślub podczas wojny w Bośni, Republika Bośni i Hercegowiny, 1995 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Konsekwencje próby sforsowania granic pod Passchendaele, 1917 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Bitwa o Passchendaele została toczone w bardzo trudnych warunkach terenowych – obszar był bagnisty, a ciągłe opady deszczu utworzyły niemożliwe do przejścia morze błota. Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy utonęło w wypełnionych wodą kraterach.

Po trzech miesiącach krwawych walk Passchendaele zostało zdobyte przez Kanadyjczyków, jednak łącznie pół miliona żołnierzy alianckich i ćwierć miliona Niemców zginęło lub odniosło rany w bitwie, która uważana jest za jedną z najbardziej bezowocnych kampanii I wojny światowej. Bitwa nie zmieniła sytuacji żadnej ze stron, a w kwietniu następnego roku Niemcy odzyskali większość obszaru utraconego pod Passchendaele w bitwie pod Lys.


#13. Zdjęcie dla ukochanego, Paryż, 1980 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Felix Baumgartner ustanawia światowy rekord w najniższym skoku BASE jump z ramienia pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro z wysokości 29 m, 1999 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Felix Baumgartner jest austriackim spadochroniarzem i BASE jumperem, znanym z wykonywania niebezpiecznych akrobacji. Trenował spadochroniarstwo w austriackiej armii, gdzie miał okazję doskonalić lądowanie na niewielkich obszarach. W 2012 roku wykonał skok ze stratosfery z wysokości 38 969,4 metrów w ramach projektu Red Bull Stratos, podczas którego pobił trzy rekordy, t.j. najwyższy lot załogowy balonem, najwyższy skok na spadochronie i największa prędkość swobodnego lotu.


#15. Wizyta generała Władysława Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych w 1941 r. Od prawej wicepremier Stanisław Mikołajczyk, Ignacy Jan Paderewski.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

443
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Pato-lokator, który jest ścigany listem gończym – ta pasta internetowa zrobi ci dzień
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Dzień jak co dzień w Ordo Iuris
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas VIII - edycja facebookowa
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu W Australii wszystko chce cię zabić. I nie są to tylko zwierzęta
Przejdź do artykułu Juliusz Machulski nie zamierza przepraszać za „Seksmisję”, choć wiele osób tego chce – Filmoteka Joe Monstera
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą